Гінкго Білоба - властивості, користь та шкода

Гінкго Білоба - властивості, користь та шкода

Зміст:

➦Що таке Гінкго Білоба?

➦Користь гінкго білоби для організму

➦Містить потужні антиоксиданти

➦Покращує кровообіг і здоров'я серця

➦Зменшує симптоми психічних розладів і деменції

➦Покращує роботу мозку та самопочуття

➦Як пити гінкго білобу?

➦Дозування гінкго білоби

➦Чи існують протипоказання до прийому гінкго білоби?

➦Потенційні взаємодії

➦Побічні ефекти


Що таке Гінкго Білоба?

Гінкго Білоба — це тисячолітнє дерево, яке росте в Китаї. Воно є одним з найдревніших дерев, які збереглися та ростуть в наш час. Зазвичай для медичних цілей застосовуються листя, насіння та екстракти гінкго білоби. Екстракти рослини мають протизапальні та антиоксидантні властивості, а також мають здатність покращувати кровообіг. В комплексі всі ці властивості сприяють покращенню функціонування більшості важливих систем організму. 

Гінкго білоба має унікальний хімічний склад до якого входять більш ніж 100 активних компонентів. Речовини тритерпенові лактони гінгколід та білобалид присутні лише в складі гінкго білоби. Також до цілющої формули входять біофлавоноїди — кверцитин, ізорамнетин, кемпферол і флавоноїдні глікозиди — гінкгетин, білобетин, міріцетин. Окрім всіх перерахованих компонентів гінкго також містить конденсовані таніни, органічні та гінкголеві кислоти, поліпреноли, азотні основи, амінокислоти, віск, катехіни, стероїди, карданоли та цукри. Рослина також має велику кількість важливих мікроелементів: магній, залізо, калій, кальцій, фосфор, а також мінерали: селен, марганець, мідь, титан. З листя гінкго білоби виділяють цінний екстракт — супероксидисмутазу, який захищає організм від кисневих радикалів.


Користь гінкго білоби для організму

Корисний екстракт виділяють саме з листя гінкго білоби. Екстракт є найкориснішою частиною рослини, яка володіє цілющими властивостями та сприяє покращенню стану під час різних захворювань:

  • атеросклероз;
  • варикозне розширення вен;
  • головні болі та запаморочення;
  • порушення кровообігу;
  • хвороба Альцгеймера;
  • вірусні захворювання;
  • катаракта;
  • депресії та безсоння;
  • алкогольна та тютюнова залежність;
  • деменція;
  • вікові зміни організму.


Містить потужні антиоксиданти

Формула гінкго білоба включає такі компоненти, як: терпіноїди та флавоноїди, які відомі своїми антиоксидантними властивостями. Такі речовини сприяють нормалізації метаболізму, а також запобігають ранньому старінню тканин. Антиоксиданти борються та нейтралізують дію вільних радикалів, які провокують раннє старіння організму.

Покращує кровообіг і здоров'я серця

Прийом добавок з гінкго білоба підтримує роботу серця, збільшую активність деяких антиоксидантів в організмі — супероксиддисмутази та глутатіону. Таке з'єднання відповідає за розширення кров'яних судин, покращує живлення серцевого м'яза, сприяє правильному кровообігу та збільшує рівень циркуляції оксиду азоту. Властивість рослини — це збільшення притоку крові до різних частин тіла. Гінкго білоба захищає серце, мозок та є якісною профілактикою інсульту.

Зменшує симптоми психічних розладів і деменції

Гінкго білоба в якості доповнення до комплексної терапії здатен ефективно знижувати симптоми шизофренії. Екстракт рослини здатен покращувати засинання та якість сну. Підтримує нервову систему під час стресових та депресивних станів. При довготривалому прийомі добавки з гінкго знижується рівень занепокоєння та тривоги, а також деякі симптоми, пов'язані з когнітивними порушеннями, які пов'язані зі старінням та хворобою Альцгеймера.

Покращує роботу мозку та самопочуття

Підтримує роботу нервової системи та мозку під час різних стресових ситуацій. Також гінкго позитивно впливає на пам'ять та мозкову діяльність, покращує процес концентрації уваги та запам'ятовування. Гінкго дуже корисний для людей похилого віку, особливо для сповільнення прогресування хвороби Альцгеймера. Добавки з такою рослиною здатні зменшувати запаморочення та больові синдроми.

Як пити гінкго білобу?

Зазвичай добавки з гінкго білобою застосовуються у складі комплексної терапії захворювань, так ефективність від прийому значно зростає.

Гінкго білоба рекомендується при:

  • дисциркуляторній енцефалопатії;
  • порушеннях пам'яті, зниженні розумових здібностей, тривожності;
  • деменції;
  • хворобі Альцгеймера;
  • невротичних та психогенних станах, які розвинулися на фоні черепно-мозкової травми;
  • захворюваннях з порушеннями мікроциркуляції та периферичного кровотоку;
  • поганому кровообігу;
  • шумі у вухах, запамороченнях.


Дозування гінкго білоби

Дозування та тривалість прийому визначає лікар. Зазвичай радять приймати 1-2 капсули, запиваючи достатньою кількістю води. Добавку необхідно приймати під час прийому їжі. Тривалість курсу має складати не менше 3 місяців.

Чи існують протипоказання до прийому гінкго білоби?

Загальноприйнятим протипоказанням є індивідуальна чутливість до гінкго білоби. 

Оскільки нині немає підтверджених даних про ефективність та безпеку прийому дітям віком до 16 років, необхідно починати прийом тільки за згодою лікаря.

Людям, які страждають на епілепсію перед прийомом слід проконсультуватися с лікарем, оскільки гінкго білоба може підвищувати ризик припадків. Також не слід приймати добавку перед проведенням планових хірургічних операцій, оскільки гінкго здатен підвищувати ризики виникнення кровотечі.

Прийом під час таких станів, як вагітність та лактація має бути узгоджений з вашим лікарем. Також з обережністю слід приймати добавку:

  • літнім людям;
  • при схильності до алергічних реакцій;
  • під час прийому добавок, які впливають на згортання крові та нестероїдних протизапальних препаратів;
  • при захворюваннях ШКТ;
  • при наявності схильності до судом;
  • при цукровому діабеті.

Відносно передозування препаратом з гінкго білобою випадків не зафіксовано.

Потенційні взаємодії

Гінкго білоба не рекомендовано приймати одночасно з нестероїдними протизапальними препаратами, оскільки така взаємодія може збільшувати ризики появи кровотечі.

При комбінуванні з антикоагулянтними препаратами, гінкго може посилювати їх дію.

Знижує дію протисудомних препаратів, статинів, деяких антидепресантів;

Не комбінувати з препаратами, які призначені для розрідження крові.

Слід пам'ятати, що при наявності хронічних захворювань, прийомі будь-яких препаратів необхідно проконсультуватися з лікарем про можливі побічні ефекти та взаємодію з цими засобами.

Побічні ефекти

Препарат добре переноситься, але в деяких випадках можуть виникати порушення в роботі ШКТ, алергічні реакції, закрепи, запаморочення, пришвидшене серцебиття.

Не знаєте що потрібно?

Пройдіть опитування й наша система підбере набір індивідуально під вас