Які вітаміни потрібні для волосся?

Які вітаміни потрібні для волосся?

Зміст:

➦Як діють вітаміни для росту волосся?

➦Кому будуть корисними вітаміни для волосся?

➦Які типи вітамінів сприяють росту волосся?

➦Як правильно підібрати вітаміни для волосся?

➦Що змінити в способі життя для покращення стану волосся?




Як діють вітаміни для росту волосся?

Коли ви приймаєте будь-яку добавку з вітамінів та мікроелементів для покращення здоров’я, вона всмоктується в кров, де живить усі клітини, включаючи волосяні фолікули. Це складний та довготривалий процес, який не дасть швидких результатів, але зможе значно покращити вашу зовнішність при правильно підібраному комплексі добавок. Деякі люди вважають що можна пропити будь-який вітамінно-мінеральний комплекс, й вже це сприяє відновленню волосся - та це не так. 

“Що стосується самих лише вітамінів, то мало які з них спрямовані на ріст волосся”, — каже сертифікований дерматолог Іфе Дж. Родні, доктор медичних наук, директор-засновник Eternal Dermatology Aesthetics і професор дерматології в Університеті Говарда та Університеті Джорджа Вашингтона. “Проте”, — додає вона, “деякі вітаміни покращують стан здоров’я в цілому, що в кінцевому результаті може вплинути на ріст волосся, його міцність та чистоту кольору”.

Джошуа Цайхнер, доктор медичних наук та директор косметичних і клінічних досліджень Школи медицини Ікана на горі Синай, стверджує що деякі стани організму, як-от дефіцит харчування чи вітамінів, впливають на витончення волосся та можуть сприяти його ламкості й випадінню. Наприклад, при анемії та дефіциті вітаміну D пацієнти можуть помітити значну втрату волосся. Загалом, якщо ваше здоров’я чи склад вашої продуктової корзини не такі, як хотілося б, ваше тіло може страждати від різного виду порушень, які першочергово позначаються на стані шкіри, нігтів та волосся. Тому комплексний прийом вітамінів, мінералів та різних бадів допоможе вам підтримувати організм в тонусі.

Кому будуть корисними вітаміни для волосся?

Ламке та тонке волосся ознака того, що організму явно не вистачає вітамінів, які стимулюють його блиск та красу. Після довгого періоду ламкості та втрати кольору волосся часто починає випадати, через брак вітамінів чи хронічні хвороби. 

Псоріаз, дерматит і рак шкіри можуть призвести до втрати волосся. Серед інших причин випадіння: вікове облисіння у чоловіків і жінок, гніздова алопеція, стрес і певні несприятливі медичні процедури.

Гормональні та генетичні фактори відповідають за ріст волосся, і навряд чи ці проблеми можна виправити лише вітамінами. Однак дієтичні добавки можуть допомогти людям із високим ризиком втрати волосся запобігти додатковим проблемам через дефіцит корисних елементів.

Люди, яких турбує випадання волосся, можуть відвідати дерматолога, щоб визначити причину проблем із ростом волосся. Дерматолог також зможе порекомендувати комплекс вітамінів для швидкого росту волосся чи інші добавки, а також призначити косметичні процедури для комплексного відновлення. 


Які типи вітамінів сприяють росту волосся?

Вітаміни групи В

Комплекс вітамінів групи B відіграє важливу роль у здоров'ї волосся та є підтримує метаболізм та функціонування нервової системи. Такі вітаміни як B7 (біотин) і B12, важливі для зміцнення та покращення стану волосся. Тіамін (В1) здатний надати волоссю здорового блиску та повернути кольору яскравість, нікотинова кислота (РР) вживається для зупинки випадання і прискорення росту волосся. Численні дослідження вказують що отримати добову норму цих елементів можна дотримуючись збалансованої дієти. Вітаміни групи B можна знайти в різноманітних продуктах, включаючи цільне зерно, м’ясо, рибу, яйця, горіхи та авокадо.

Вітамін С

Окислювальний стрес є одним з основних факторів, що впливають на випадіння волосся. Він відбувається, через дисбаланс вільних радикалів і антиоксидантів в організмі людин. Вживаючи достатню кількість антиоксидантів можна підтримати наше тіло в боротьбі з дисбалансом та захистити волосся від пошкоджень вільними радикалами. Разом із врівноваженням, вітамін С допомагає організму виробляти колаген (запобігає передчасному посивінню волосся) і засвоювати залізо, яке може сприяти росту волосся. Куріння, вживання алкоголю та неправильне харчування можуть призвести до дефіциту вітаміну С. 

Ви можете знайти вітамін С у цитрусових, перці, полуниці, помідорах і гуаві. Оскільки ваше тіло не виробляє його, вам потрібно буде включити їх у свій раціон або приймати добавки з вітаміном С. 

Залізо

Залізо також відіграє дуже важливу роль у рості волосся, на що вказують дослідження в Корейському журналі медицини та науки. Тамтешні вчені знайшли зв’язок між дефіцитом заліза та втратою волосся у жінок. Доктор Грін пояснює, що цей мікроелемент покращує кровообіг і допомагає більш ефективно доставляти кисень до клітин, що може сприяти покращенню росту волосся. 

Вчені рекомендують їсти продукти з високим вмістом заліза, такі як молюски, червоне м’ясо, шпинат і сочевиця. Якщо у вас є ризик дефіциту заліза, також варто додати до свого раціону добавку заліза, але в неї багато побічних ефектів, тому спочатку краще проконсультуйтеся з лікарем.

Кератин

Кератин — це білок, з якого складається наше волосся, шкіра та нігті. Зазвичай організм виробляє його самостійно. Доктор Грін стверджує що цей будівний елемент для пасом можна отримати як природним шляхом — вживаючи продукти, багаті білком, такі як яйця, квасоля, риба та м’ясо, так й приймати таблетки. Немає достовірних досліджень, які показують, що кератин сприяє росту волосся, але багато досліджень свідчать про те що він зміцнює локони та покращує їх текстуру.

Вітамін D

Дефіцит вітаміну D може призвести до значного випадіння волосся, такого як алопеція, хронічне випадіння і надмірне стресове випадання. Частіше такі випадки трапляються у людей віком 65 років і старше, але бувають й виключення. 

Щоб отримати більше споживання вітаміну D, ви можете включити у свій раціон жирну рибу, риб’ячий жир, збагачені ним продукти (крупи, яйця, хліб, йогурт) і гриби. Крім того, ви можете отримати його з полуденних сонячних променів. Інший спосіб отримати потрібну дозу вітаміну це з дієтичних добавок, така порада особливо актуальна для регіонів де мала кількість сонячних днів.

Вітамін A

Волосся є частиною тіла, яка росте найшвидше. Вітамін А є ідеальним пальним для його зростання. Коли ваше тіло поглинає вітамін А, воно активно виробляє шкірне сало. Ця масляниста речовина, яка зволожує шкіру голови, зберігає здоров’я волосяних фолікулів. Дефіцит вітаміну А може призвести до випадання волосся, покращити стан шкіри та порушити жировий баланс шкіри голови. 

Якщо ви хочете споживати більше вітаміну А, вам слід споживати продукти з високим вмістом бета-каротину, який перетворюється на вітамін А. Це солодка картопля, гарбуз, морква, шпинат і листова капуста. Ви також можете знайти вітамін А в риб’ячому жирі, яйцях, йогурті та молоці.

Цинк

Цинк сприяє росту волосся та забезпечує хорошу роботу сальних залоз, що оточують фолікули. Якщо у вас дефіцит цинку, ви можете стикнутися з втратою волосся. Найбільш схильні до дефіциту цинку ті, хто надмірно вживає алкоголь, люди з хворобою Крона, вагітні або жінки, які годують груддю, а також люди з хронічними захворюваннями нирок. 

Ви можете отримати цинк з багатьох продуктів, таких як яловичина, шпинат, зародки пшениці, гарбузове насіння, устриці та сочевиця.

Омега 3

Багато людей вживають добавки з риб’ячим жиром, що сприяють росту волосся та запобігають його випадінню. Омега-3, що міститься в риб’ячому жирі, забезпечує необхідні білки та поживні речовини для оновлення волосяних фолікулів і шкіри. Вона також запобігає запаленню волосяних фолікулів та сприяє кровообігу в шкірі голови, що може посилити ріст волосся.

Дослідження 2015 року від Trusted Source показало, що жінки, які приймали риб’ячий жир, значно пришвидшили ріст волосся та зменшили його випадання. Прихильники риб’ячого жиру неодноразово припускають, що місцеве застосування риб’ячого жиру може допомогти надати вашому волоссю блиск і красу, а також зробити його здоровішим.

Якщо ви вирішите нанести риб’ячий жир безпосередньо на шкіру голови, майте на увазі, що риб’ячий жир може мати неприємний запах.

Інші корисні речовини

Вчені провели деякі дослідження щодо впливу вітаміну Е та токотрієнолу на стан волосся. Які показали, що люди з осередковою алопецією мають значно нижчі концентрації вітаміну Е в крові, ніж ті, хто не має цього захворювання. Тому існують певні докази того, що регулярне використання добавок токотрієнолу покращує здоров’я волосся людей з алопецією. Ці добавки такоє ефективно допомагають запобігти випаданню волосся.

Деякі люди обирають втирання масла вітаміну Е безпосередньо в шкіру голови, вважаючи, що це прискорить регенерацію клітин. Однак наукові дані це не підтверджують. 

Як правильно підібрати вітаміни для волосся?


Якщо ви коли-небудь пробували купувати добавки для росту волосся, то знаєте, що вам доведеться перебрати купу видів бадів, щоб отримати ті, які дійсно корисні для волосся. Багато засобів які рекламуються як дієві для зміцнення волосся та ніби рятують від випадіння насправді лише трохи покращують стан сполучних тканин організму та відновлюють зовнішній вигляд локонів. Для якіснішого підходу потрібно лікувати проблему з середини тільки перевіреними методами. 

Дієтичні добавки можуть зміцнити ваше тонке волосся чи забезпечити швидке відновлення послабленого, але важливо щоб вони підбиралися професіоналами. Завдяки простому тесту, створеного відповідними фахівцями, ви отримаєте виключно дієві засоби для комплексного відновлення організму. 

Адже добрий загальний стан здоров’я важливий для росту волосся, каже доктор Родні, бо саме він відповідає за появу нових фолікулів та відновлення локонів зсередини. Дерматологи можуть радити вам приймати вітаміни групи b, омегу та селен для фарбованого волосся, чи навіть вітамін А і магній. Але все це не покращить стан локонів, якщо в організмі наявні глибші проблеми. 

Вплив стресу, порушення гормонального фону, хронічне недосипання чи погане харчування залишають відбиток на нашому самопочутті. Особливо якщо ви не зверталися за допомогою при появі перших симптомів, а вирішили що треба пити дієтичні добавки, коли стали почувати себе вже геть погано. Брак вітаміну неможливо закрити тільки тому, що ви знову почали правильно їсти, це тривалий складний процес, який потребує комплексу вітамінів та довгої реабілітації.

Що змінити в способі життя для покращення стану волосся?

Основні чинники, які викликають пошкодження волосся: фарбування, сушіння феном і надмірне миття. Окрім того, на стан ваших локонів можуть впливати:

  1. Неправильне харчування. Волосся, як і все, що росте, потребує конкретних поживних речовин і умов для росту. І це починається з того, що ви полюбляєте їсти.
  2. Проблеми зі здоров'ям. Певні захворювання, як-от проблеми зі щитовидною залозою та анемія, можуть негативно вплинути на здоров’я та ріст волосся.
  3. Генетика. Від 60% до 70% населення є носіями гена чоловічого та жіночого типу випадіння волосся. 
  4. Вік. Чим старші ми стаємо, тим більший відсоток волосся, яке активно росте та випадає, ми маємо.
  5. Важливі життєві події. Усе волосся (здорове чи ні) має відносно короткий життєвий цикл. Це нормально втрачати десь від 100 до 200 волосин на день. Але деякі життєві події викликають періоди збільшення линьки, включаючи хірургічне втручання та народження дитини. Фактично, до половини вашого волосся може переходити від фази росту до фази випадання після пологів.

Доктор Кетарпал вважає, що успіх використання добавки чи продукту для ваших пасом залежить більше від тривалості випадіння волосся, ніж від чогось іншого. Люди, які втрачають волосся лише протягом двох-трьох років, мають більше шансів побачити помітні результати, ніж ті, хто втрачає волосся вже протягом 10-20 років.

Цілком можливо повернути собі волосся п’ятирічної давнини, якщо серйозно зайнятися його лікуванням та вживати найкращі вітаміни, але кращого результату ви не отримаєте. Кількість волосяних фолікулів, які можна розбудити за допомогою дієтичних добавок і медичних процедур, обмежена. Волосся, яке стало занадто тонким і ламким, більше не може проникнути через поверхню шкіри голови. Тому краще якомога раніше починати лікування, якщо ви маєте якість проблеми та сподіваєтесь на відновлення послабленого волосся. 

Не знаєте що потрібно?

Пройдіть опитування й наша система підбере набір індивідуально під вас